Blog

Zmiany i nowe zapisy

Wyjaśniły się najważniejsze tematy związane z organizacją Krajna AR w terminie sierpniowym, więc możemy działać zgodnie z planem. A przynajmniej z którąś z jego wersji.

Najważniejsze informacje:

Utrzymujemy zawody w terminie 21-23 sierpnia 2020, ale z kilkoma bardzo istotnymi zmianami:

– Trasy rajdowe odbędą się zgodnie z pierwotnym harmonogramem, czyli w sobotę 22.08.2020 (start trasy długiej w piątek o północy, trasy krótkiej w sobotę o godz. 10:00)

– Trasa rowerowa wystartuje w NIEDZIELĘ 23.08.2020.

– Każdego dnia może wystartować maksymalnie 150 osób, więc wprowadzamy limit uczestników. 150 osób na obu trasach rajdowych łącznie w sobotę i 150 osób na trasie rowerowej w niedzielę.

– Dodatkowo w niedzielę odbędzie się również GRA MIEJSKA z okazji 650-lecia Złotowa (szczegóły wkrótce).

 
Inne zmiany:

– Zmiana lokalizacji i charakteru bazy zawodów:

Bazą zawodów będzie teren zielony obok stadionu na Zaciszu, nad Jeziorem Zaleskim.
Bezpłatny nocleg z własnym namiotem i innym sprzętem biwakowym.
Dostęp do toalet oraz pryszniców na stadionie miejskim tuż obok.
 

– Zmiana schematu trasy krótkiej:

Ze względu na niższy stan wody w sierpniu w rzece, na której planowaliśmy zrobić etap kajakowy, postanowiliśmy zmienić rzekę, a co za tym idzie… całą trasę. Schemat pozostał podobny, choć zmieniły się dystanse poszczególnych odcinków.

E1: BNO 9 km
E2: KAJAK 11 km
E3: BIEG 2 km
E4: ROWER 45 km
 

– Nowe zapisy i rezygnacje:

Osoby i zespoły już zapisane mogą w ciągu najbliższych dwóch tygodni (do 27. lipca włącznie) zrezygnować z udziału w zawodach i odzyskać pełną opłatę startową.
Nowe zapisy zostaną uruchomione we wtorek 14 lipca 2020 o godzinie 10:00.
O zmieszczeniu się w limicie decyduje kolejność wpłat. Formularze zapisów zostaną zamknięte dopiero po zaksięgowaniu ostatniej wpłaty w limitach.

– Podstawowe sprawy związane z epidemią:

Wprowadzone zostaną również obostrzenia związane z epidemią (oczywiście aktualne w dniu zawodów). Należy spodziewać się ograniczenia grupowania się na starcie (trasy rajdowe) lub startu interwałowego (trasa rowerowa) i konieczności stosowania maseczek w przestrzeniach zamkniętych (np. transport autokarem na start trasy krótkiej). Szczegółowe informacje w tym zakresie opublikujemy na początku sierpnia.