Trasa krótka

PRZYGOTOWANIE DO ZAWODÓW

Piątek, 23 marca 2018

Biuro zawodów działa już w piątek od około 16-tej do 23, ale równie dobrze można się pojawić dopiero w sobotę rano.

Każdy zespół, który przyjedzie w piątek może przenocować w bazie zawodów w warunkach turystycznych (własna karimata + śpiwór) z dostępem do pryszniców, toalet. Nocować można również z soboty na niedzielę, po zawodach. Zapewniamy również mini kuchnię: czajnik elektryczny, herbatę, kawę, etc.

 

Sobota,24 marca 2018

Od 7 rano można rejestrować się w biurze: podpisujecie oświadczenie, odbieracie numery startowe, które zakładacie na rowery, oznaczenia na torby/skrzynie/worki z przepakami, karty startowe do potwierdzania swojej obecności na punktach oraz mapy (oprócz etapu BnO i PK1).

Od tej pory możecie planować warianty przebiegu pomiędzy poszczególnymi punktami. Nie przewidujemy dodatkowej odprawy. Przed startem musicie jeszcze zdeponować w bazie w wyznaczonym miejscu rzeczy na przepaki, które przetransportujemy do stref zmian. Powinny to być oddzielne pakunki do każdej strefy. Przykład: rzeczy ze strefy zmian A nie transportujemy do strefy zmian B. Po zawodach swoje rzeczy znajdziecie w tym samym miejscu w bazie zawodów.

 

Deponowanie rowerów do strefy zmian

Strefa Zmian B będzie znajdowała się na terenie Złotowa, przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. ), gdzie każdy zespół przed startem musi odstawić swoje rowery (tylko rowery, bez przepaków). Deponowanie rowerów będzie możliwe od godziny 8:00. Zaplanujcie sobie czas tak, żeby spokojnie zdążyć podjechać do strefy, oddać rowery i przejść na start, który będzie zlokalizowany przy Chacie Krajeńskiej na promenadzie nad jeziorem. Lokalizacja bazy, strefy i startu jest widoczna na mapce poniżej.

 

 

godz. 9:00 – start przy Chacie Krajeńskiej na promenadzie nad jeziorem.

 

TRASA

Trasa będzie miała od około 58,5 km i 25 punktów kontrolnych.

 

Klasyfikacja:

W pierwszej kolejności liczy się liczba zebranych punktów, w drugiej kolejności czas pokonania trasy. Dotarcie do mety po limicie (10 godzin) oznacza sklasyfikowanie na końcu, niezależnie od liczby zebranych punktów. Żeby zostać sklasyfikowanym trzeba zaliczyć minimum 50% punktów.

 

Opis trasy:

Start: promenada, przy Chacie Krajeńskiej, godz. 9:00

Limit czasu: 10 godzin.

Zamknięcie mety: godz. 19:00.

Na początek każdy zespół dostanie do rozwiązania zagadkę, a po przedstawieniu rozwiązania fragment mapy z lokalizacją pierwszego punktu kontrolnego.

Etap 1: Bieg – 12 km

Częściowo w terenie miejskim, później trochę pól i lasu, końcówka asfalt.

Strefa Zmian A

Przepak, każdy zespół może zdeponować pakunek ze sprzętem. Strefa jest zadaszona i z dostępem do bieżącej wody oraz toalety.

Etap 2: Kajak – 9 km, Bieg – 1.5 km

Główna część etapu została poprowadzona niewielką rzeczką, a około 2 km to jezioro. W trakcie etapu każdy zespół będzie miał do wykonania zadanie specjalne – instrukcje po dotarciu do konkretnego punktu na trasie. Na końcu etapu zespoły oddają kajaki, wiosła i kapoki i muszą dobiec około 1,5 km do strefy zmian B.

Strefa Zmian B

Przepak, każdy zespół może zdeponować pakunek ze sprzętem.

Budynek przy szkole podstawowej, gdzie wcześniej każdy zespół musi zdeponować swoje rowery. Dostęp do bieżącej wody i toalety.

W Strefie Zmian każdy zespół będzie miał do wykonania zadanie specjalne – informacja po dotarciu do punktu, zadanie objaśnia obsługa punktu.

Etap 3: Rower 16 km

Odcinek rowerowy poprowadzony częściowo po drogach asfaltowych, częściowo po leśnych ścieżkach, a częściowo po dobrych leśnych duktach, szybkie przeloty.

Strefa Zmian C

Przepak, każdy zespół może zdeponować pakunek ze sprzętem. Strefa nie jest zadaszona, teren otwarty, brak dostępu do czegokolwiek.

W Strefie Zmian każdy zespół będzie miał do wykonania zadanie specjalne – informacja po dotarciu do punktu, zadanie objaśnia obsługa punktu.

Każdy zespół otrzymuje mapę do biegu na orientację z kilkoma punktami kontrolnymi. Stara mapa topograficzna.

Etap 4: Bieg na orientację – 5 km

Łąki, lasy, mogą pojawić się tereny podmokłe, rzeczki, rowy, etc. Po biegu zespoły wracają do strefy zmian C po rowery i ponownie mogą skorzystać z przepaku.

Etap 5 – Rower – 15 km

Wolniejszy etap niż ten pierwszy, z kilkoma punktami na dodatkowej starej mapie topograficznej w dokładniejszej skali, zdecydowana większość etapu to drogi leśne i szutry.

Meta – promenada, przy Chacie Krajeńskiej.

 

SCHEMAT TRASY

 

Masz pytania lub wątpliwości? Napisz: kuba@strefaprzygod.pl